Czy uważasz, że Politechnika Łódzka jest uczelnią przyjazną niepełnosprawnym?
Mówiąca strona

Strona dostępna dla osób niewidomych i słabo widzących zgodnie ze standardami Konsorcjum W3C (World Wide Web Consortium, www.w3.org) i WAI (Web Accessibility Initiative, www.w3.org/WAI).

Polecamy

serwis poświęcony działalności PFRONu

 

 

 

 

Bezpłatne obozy żeglarskie dla osób z niepełnosprawnościa ruchową

Zapraszamy do udziału w zgrupowaniach żeglarskich dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu. Obozy odbywają się w Górkach Zachodnich pod Gdańskiem w Narodowym Centrum Żeglarstwa oraz w Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. J. Rusieckiego. Podczas obozów będą zaplanowane zajęcia kondycyjne na siłowni, zajęcia z psychologiem i oczywiście zajęcia żeglarskie. Łodzie na których będzie się pływać są przystosowane do potrzeb osób z różnymi dysfunkcjami narządu ruchu: amputacje kończyn dolnych lub/i górnych, skróty kończyn, paraplegia, MPD, przepukliny oponowo-rdzeniowe, wady wrodzone i inne. Pływamy na łodziach klasy Balt i łodziach klas paraolimpijskich: Skud 18 i 2,4mR. Zajęcia są prowadzone przez trenera głównego Kadry Narodowej żeglarzy niepełnosprawnych oraz innych trenerów z wieloletnim doświadczeniem żeglarskim.

 

Projekt jest finansowany przez PFRON, MSiT, OSW, PZŻ. Zapraszamy osoby, które dopiero zaczynają przygodę z żeglarstwem jak i doświadczonych żeglarzy.

 

Zgrupowania żeglarskie na łodziach Balt, Skud 18 i 2,4 mR) - Narodowe Centrum Żeglarstwa (Górki Zachodnie)

Wolne miejsca w terminach:

III termin- 11-17.06.2015

IV termin- 15-21.08.2015

V termin- 13-20.09.2015

Olsztyn ( zgrupowania kondycyjne) - Olsztyńska Szkoła Wyższa im. J. Rusieckiego

VI termin – 05-11.10.2015

 

Zapisy i informacje:  Grzegorz Prokopowicz tel. 508 396 365

mail: g.prokopowicz@pya.org.pl