Czy uważasz, że Politechnika Łódzka jest uczelnią przyjazną niepełnosprawnym?
Mówiąca strona

Strona dostępna dla osób niewidomych i słabo widzących zgodnie ze standardami Konsorcjum W3C (World Wide Web Consortium, www.w3.org) i WAI (Web Accessibility Initiative, www.w3.org/WAI).

Polecamy

serwis poświęcony działalności PFRONu

 

 

 

 

Dni Kultury Dostępnej 26-31 lipca 2015 w Kielcach

Prezentujemy Państwu nową, wyjątkową propozycję, będącą wspólną inicjatywą firmy MEDISON Wojciech Maj oraz Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Słabowidzących VEGA.

Ideą przyświecającą temu przedsięwzięciu jest udostępnienie w terminie 26-31 lipca 2015 piętnastu osobom z dysfunkcją wzroku, atrakcji z rozmaitych dziedzin, gwarantujących różnorodność doznań oraz wrażeń…

 

Już w dniu przyjazdu, by skutecznie zintegrować grupę, zorganizujemy zawody na strzelnicy laserowej dla niewidomych. UWAGA: To świetna zabawa, która wciąga

 

Drugiego dnia, podtrzymując sportowego ducha, odwiedzimy stadion KORONY KIELCE - drużyny z piłkarskiej ekstraklasy; w DWORKU LASZCZYKÓW obejrzymy m. in. wystawę o sporcie z reprodukcjami przedmiotów sprzed ponad 100 lat; odbędziemy przechadzkę po rezerwacie przyrody nieożywionej WIETRZNIA i złożymy wizytę w hali aktualnego mistrza Polski w piłce ręcznej – VIVE TAURON KIELCE.

 

Trzeciego dnia pojedziemy do unikalnej na skalę europejską, naciekowej JASKINI RAJ; zwiedzimy pobenedyktyński klasztor na wzgórzu KARCZÓWKA, a w kieleckim BWA czekać na nas będą 3 niezwykle ciekawe wystawy, w których dużą rolę odgrywa dźwięk w przestrzeni.

 

Czwarty dzień rozpoczniemy w PAŁACU BISKUPÓW KRAKOWSKICH, po czym udamy się na spacer do OGRODU WŁOSKIEGO, który po lunchu w restauracji piłkarza ręcznego, KAROLA BIELECKIEGO, będziemy kontynuować WZGÓRZEM ZAMKOWYM; ALEJĄ SŁAW, gdzie przygotowaliśmy dla uczestników niespodzianki; a zakończymy w rezerwacie I amfiteatrze KADZIELNIA.

 

Piątego dnia wybierzemy się do kina na specjalny pokaz filmu CARTE BLANCHE z audiodeskrypcją, a niezapomniane wrażenia zapewni wyjazd do MUZEUM WSI KIELECKIEJ w TOKARNI. Świetną okazją do wspólnego dzielenia się wrażeniami z pobytu, będzie bez wątpienia uroczysty wieczorek pożegnalny.

 

By dodatkowo wzbudzić w uczestnikach chęciny, tzn. chęci ;-) do powrotu w te strony, ostatniego dnia wybierzemy się do Zamku w Chęcinach.

Przy tak skumulowanej ilości różnorodnych atrakcji, koszt jedynie 450,00 zł brutto od osoby jest niespotykanie korzystny, zwłaszcza, że obejmuje także:

  • zakwaterowanie w 2- i 3-osobowych, przestronnych, komfortowych, stylowo urządzonych i kompletnie wyposażonych pokojach z łazienkami, w Ośrodku Rehabilitacyjno-Szkoleniowym MEDISON przy ul. Witosa 18 w Kielcach;
  • pełne wyżywienie;
  • dostęp do bezprzewodowego internetu na terenie całego obiektu;
  • udostępnienie zestawu do audiodeskrypcji, by każdy uczestnik mógł tak samo dobrze słyszeć przewodnika;
  • wsparcie IT, najlepiej pokazujące, jak technologia pomocowa sprawdza się w praktyce;
  • dokumentację foto, audio i wideo - na pamiątkę

 

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu pod numerami telefonu:

(41) 341 70 00

785 058 551

601 545 875

695 660 340

oraz drogą elektroniczną:

biuro@medison.info

wojciech.maj@medison.info

rezerwacje@ors.medison.info