Czy uważasz, że Politechnika Łódzka jest uczelnią przyjazną niepełnosprawnym?
Mówiąca strona

Strona dostępna dla osób niewidomych i słabo widzących zgodnie ze standardami Konsorcjum W3C (World Wide Web Consortium, www.w3.org) i WAI (Web Accessibility Initiative, www.w3.org/WAI).

Polecamy

serwis poświęcony działalności PFRONu

 

 

 

 

Miasto Głuchych 2012

GŁUSI CHCĄ PRACOWAĆ!

Już po raz po raz piąty w Polsce, po raz trzeci w Łodzi, w Manufakturze na cztery dni powstanie Miasto Głuchych. Każdy, kto czuje się choć trochę odkrywcą musi tu przyjść i zmierzyć się z pozornie prostym Planem Pobytu, który jak się okaże dostarczy zabawy i refleksji. Bądź!

Dlaczego Miasto Głuchych? To wyjątkowy event, gra. Rozgrywająca się w mieście, ale jednak pod dachem. W zasadzie zwyczajne, ale jedyne w swoim rodzaju. Przychodząc do Miasta Głuchych wchodzisz do świata, w którym językiem urzędowym jest Polski Język Migowy. Każda osoba tutaj się nim posługuje. Ty ze swoimi głoskami, okrzykami, warknięciami jesteś obcym. Musisz sobie radzić. Mieszkańcy Miasta Głuchych nie zostawią Cię samemu sobie. Są to ludzie przyjaźni, pomocni, towarzyscy. Możesz być tego pewien. Problem tylko w tym, że mówią innym językiem. Przy dużej dozie dobrej woli i niewielkim wysiłku uda się Wam osiągnąć porozumienie.

Kiedy mogę wziąć udział? Gra Miasto Głuchych rozgrywać się będzie w Łodzi w dniach 20 – 23 października 2012 w Manufakturze. W grze będzie można wziąć w niej udział w godzinach otwarcia Manufaktury (9:00 – 20:00). Codziennie najlepszy gracz otrzyma atrakcyjną nagrodę – Tablet z systemem Android.

Co nowego Mieście Głuchych? W tegorocznej edycji chcemy bardziej skupić się na aspekcie poszukiwania pracy i samej pracy osób głuchych. Uczestnicy gry poza zadaniami symulującymi codzienne zadania takie jak zakupy w sklepie, film w kinie czy wywiadówka będą musieli odbyć rozmowy kwalifikacyjne, przepracować trochę czasu w biurze i fabryce części rowerowych oraz wziąć udział w spotkaniu w Ministerstwie Pracy.

Szczegóły: www.miastogluchych.pl

Organizatorzy: Oddział Łódzki Polskiego Związku Głuchych oraz citygames.pl

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Projekt jest realizowany w ramach projektu "4 kroki - wsparcie osób niesłyszących na rynku pracy II".

http://www.pzg.lodz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=775:miasto-guchych-2012&catid=82:4-kroki&Itemid=137