Czy uważasz, że Politechnika Łódzka jest uczelnią przyjazną niepełnosprawnym?
Mówiąca strona

Strona dostępna dla osób niewidomych i słabo widzących zgodnie ze standardami Konsorcjum W3C (World Wide Web Consortium, www.w3.org) i WAI (Web Accessibility Initiative, www.w3.org/WAI).

Polecamy

serwis poświęcony działalności PFRONu

 

 

 

 

Projekt Collegium Civitas

Szanowni Państwo,

 

Fundacja Collegium Civitas wraz z Fundacją TUS oraz Polskim Towarzystwem Prawa Antydyskryminacyjnego pragną zaprosić studentów oraz kadrę zarządzającą z Państwa Uczelni do udziału w projekcie mającym na celu zwiększenie wiedzy w obszarze praw osób z niepełnosprawnościami.

 

Dzięki organizacji cyklu szkoleń i konferencji, w których wezmą udział zarówno przedstawiciele kadry zarządzającej wybranych uczelni w Polsce, jak i samorządów studenckich powstaną rozwiązania, które pomogą skutecznie bronić praw osób z niepełnosprawnościami, a przez to podnosić jakość podjętych studiów.

 

Każda uczelnia biorąca udział w projekcie wypracuje sposób szybkiego reagowania na przypadki łamania praw osób z  niepełnosprawnościami:

1. wyposaży studentów i ich reprezentantów w wiedzę i umiejętności, aby skutecznie identyfikowali potrzeby swoich kolegów/koleżanek z niepełnosprawnością oraz by informację o ew. nieprawidłowościach przekazywali osobom odpowiedzialnym,

2. zwiększy świadomość prawną osób zarządzających uczelnią, które mają bezpośredni wpływ na realną pomoc osobom z niepełnosprawnościami,

3. wzmocni współpracę studentów i kadry zarządzającej w zakresie przestrzegania praw osób niepełnosprawnych.

 

Informację na temat harmonogramu oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie internetowej:http://www.civitas.edu.pl/collegium/uczelnia/projekty-rozwojowe/aktualne-granty/projekt-pelnoprawni-niepelnosprawni-zwiekszanie-swiadomosci-prawnej-srodowisk-akademickich

 

Będziemy bardzo wdzięczni za rozpowszechnienie powyższego zaproszenia wśród osób zainteresowanych. W załączeniu znajduje się zaproszenie dla studentów.

 

W przypadku jakichkolwiek pytań – uprzejmie proszę o kontakt.

 

 

 

Pozdrawiam serdecznie, Best regards

Maria Mechacka

Specjalista Centrum Karier/Career Center Specialist

Collegium Civitas

Pałac Kultury i Nauki, XI p., pokój 1109

plac Defilad 1, 00-901 Warszawa

tel.: 22 656 71 82

e-mail: maria.mechacka@civitas.edu.pl

www.civitas.edu.pl

FB: https://www.facebook.com/pracaikariera