Czy uważasz, że Politechnika Łódzka jest uczelnią przyjazną niepełnosprawnym?
Mówiąca strona

Strona dostępna dla osób niewidomych i słabo widzących zgodnie ze standardami Konsorcjum W3C (World Wide Web Consortium, www.w3.org) i WAI (Web Accessibility Initiative, www.w3.org/WAI).

Polecamy

serwis poświęcony działalności PFRONu

 

 

 

 

VI Piknik Funduszy Europejskich w Łodzi

Z okazji 10 rocznicy wejścia Polski do UE oraz w związku z promocją projektów zrealizowanych na terenie województwa łódzkiego Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień serdecznie zaprasza mieszkańców regionu łódzkiego, a także wszystkich odwiedzających nasze województwo na VI PIKNIK FUNDUSZY EUROPEJSKICH inaugurujący Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

 

Już 1 maja 2014 r. zapraszamy na rynek Manufaktury w Łodzi.

Od godziny 12.00 otwieramy imprezę paradą unijną, na czele której stanie oddział konny Straży Miejskiej z unijnymi proporcami. Po uroczystym otwarciu zapraszamy najmłodszych mieszkańców regionu na koncert symfoniczny pn. „Muzyczne zoo” w wykonaniu artystów z Filharmonii Łódzkiej.

Kolejna atrakcja dla dzieci to pełne humoru muzyczne widowisko o poszukiwaniu skarbu przez przyjaznego pirata. Uwaga! Jest szansa na zdobycie patentu oraz skarbu!!! Na scenie pojawią się też dzieci, które obchodzą w tym dniu 10 Urodziny. Honorowy patronat nad akcją objęła Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska.

Po południu na scenie zagoszczą zespoły regionalne. Zapraszamy na koncert KamieńKamieńKamień, Steamlove oraz L.Stadt. Gdy wybije godzina 19.10 na scenie pojawi się Dawid Podsiadło, a o 20.40 muzyczna uczta w wykonaniu głównej gwiazdy wieczoru zespołu Dżem.


Chcąc uczcić urodziny 10-lecia wejścia Polski do UE wypuścimy w niebo troszkę (-; kolorowych fajerwerków!!!

Atrakcje na scenie to jednak nie wszystko.


Zapraszamy również do odwiedzenia:

  • Strefy prezentacji projektów unijnych – gdzie będzie można zobaczyć interaktywne prezentacje projektów zrealizowanych na terenie województwa łódzkiego;
  • Strefy informacji o Funduszach Europejskich, gdzie udzielane będą informacje o zrealizowanych projektach w okresie 2007-2013 oraz informacje o możliwościach dofinansowania projektów w kolejnej perspektywie finansowej;
  • Strefy zabaw i konkursów dla dzieci, w której organizowane będą różne atrakcje, interaktywne gry i zabawy m.in. e-puzzle, kinect, symulator jazdy samochodem, batak, zabawy dla najmłodszych i wiele innych;
  • Dzieci lubiące malować i fotografować zapraszamy do ms2 na warsztaty artystyczne prowadzone przez Akademię Sztuk Pięknych oraz Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną;
  • Strefy bezpieczeństwa, gdzie będzie można obejrzeć radiowozy, motory policyjne oraz wozy strażackie, wystawę Izby Celnej oraz Inspektoratu Transportu Drogowego, zobaczyć pokaz pierwszej pomocy oraz pokaz jazdy konnej w szykach. Ponadto będzie można wziąć udział w konkursach o tematyce związanej z bezpieczeństwem i Funduszami Europejskimi i oznakować rower;
  • Strefy zdrowia, dającej możliwość wstępnej diagnostyki lub konsultacji z lekarzami specjalistami m.in. z zakresu ortopedii, onkologii, okulistyki, dermatologii, kardiologii.

W okresie od 24 kwietnia aż do 15 maja 2014 r. zapraszamy na teren  Manufaktury do obejrzenia wystawy fotografii projektów dofinansowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013.
Moc informacji i zabawy już 1 maja 2014 na rynku Manufaktury. Świętujmy razem 10 lat obecności w UE. Serdecznie zapraszamy.

 

Źródło: http://www.pokl.lodzkie.pl/wps/wcm/connect/pokl/pokl/aktualnosci/170414_piknik_fe